«Нафтогаз» опублікував фінансовий результат за третій квартал та за дев’ять місяців 2020 року в цілому. Збиток компанії за 9 місяців склав 17 млрд гривень, повідомляє пресслужба «Нафтогазу».
Збиток за III квартал 2020-го склав 5,5 млрд гривень, у порівнянні зі збитком 4,8 млрд гривень за аналогічний період 2019 року.
Збиток компанії за 9 місяців 2020 року склав 17 млрд гривень проти прибутку 12,9 млрд гривень за аналогічний період минулого року.
Причини збитків
На результати компанії «Нафтогаз» вплинуло значне зниження цін на газ та збільшення об’ємів продажу газу. Ще однією причиною збитків державний гігант називає борг посередників, що постачають газ.
«Платежі за частину поставок, реалізованих до 31 липня 2020 року на умовах PSO, залишаються простроченими, що стало причиною нарахування резервів сумнівних боргів у сумі 3,7 млрд грн за дев’ять місяців поточного року. Резерв сумнівних боргів, ймовірно, знову матиме негативний вплив на прибутковість у наступному кварталі», — йдеться у повідомленні.
Результати компанії «Нафтогаз»
- За 9 місяців було видобуто 10,7 млрд куб м та реалізовано 12 млрд куб м природного газу.
- Капітальні витрати за перші три квартали 2020 року становили 11,8 млрд гривень. Це нижче загального обсягу у 20 млрд гривень, запланованого на 2020 рік.
- Чистий борг знизився з 42,6 млрд гривень наприкінці 2019 року до 19,7 млрд гривень в кінці третього кварталу.
- Загальна сума грошових коштів, перерахованих до державного бюджету, становила 87 млрд гривень.
- 39,6 млрд гривень дивідендів за 2019 рік було сплачено до державного бюджету цього року, а 8,5 млрд гривень – передплачено в кінці 2019 року. Разом сума становить 95% чистого прибутку «Нафтогаз» за 2019 рік.
Що цьому передувало?
- Чистий збиток Групи «Нафтогаз» за перше півріччя 2020 року, що закінчилось 30 червня, склав 11,541 млрд гривень. За аналогічний період минулого року чистий прибуток компанії склав 24,704 млрд гривень.