За пів 2020 року, за даними Нацбанку, найбільші прибутки задекларували «ПриватБанк», «Ощадбанк» та «Райффайзен Банк Аваль». Левову частину прибутку перших двох банків забезпечив торговий результат, основна складова якого — переоцінка портфелю ОВДП внаслідок ослаблення курсу гривні, пише Finabalance.
Найприбутковіші банки за 2020 рік
- «ПриватБанк» — 14 млрд грн
- «Ощадбанк» — 3,6 млрд грн
- «Райффайзен Банк Аваль» — 2,07 млрд грн
- ПУМБ — 1,25 млрд грн
- «Сітібанк» — 673 млн грн
- «Укрсиббанк» — 665 млн грн
- «ОТП Банк» — 589 млн грн
- «Альфа-Банк» — 462 млн грн
- «Укргазбанк» — 437 млн грн
- «Креді Агріколь» — 396 млн грн
Найзбитковіші банки у 2020 році
- «Укрексімбанк» — 1,9 млрд грн
- «Промінвестбанк» — 219 млн грн
- «Кредит Дніпро» — 148 млн грн
- «Правекс Банк» — 79 млн грн
- «БТА Банк» — 43 млн грн
- «Аркада» — 9,75 млн грн
- «Форвард» — 9,5 млн грн
- «Юнекс Банк» — 8,3 млн грн
- «АП Банк» — 7,5 млн грн
- УБРР — 6 млн грн
Найзбитковіші банки за червень 2020 року
- «ПриватБанк» — 5,6 млрд грн
- «Укрексімбанк» — 339 млн грн
- «ОТП Банк» — 139 млн грн
- «Креді Агріколь» — 123 млн грн
- «Промінвестбанк» — 93 млн грн
- «Сітібанк» — 86 млн грн
- «Правекс Банк» — 15 млн грн
- «Аркада» — 11 млн грн
- «Акордбанк» — 4,8 млн грн
- «БТА Банк» — 3,7 млн грн
Порівнюючи фінрезультати банків за перші пів року 2020 та 2019 років, зазначається, що прибуток «ПриватБанку» скоротився на 23,2%, «Райффайзен Банку Аваль» — на 13%, «Сіті банку» — на 32%, «Укрсиббанку» — на 54%, «ОТП Банку» — на 53%, «Креді Агріколь» — на 52%, «Альфа-Банку» — на 49%.
Підкреслюється, що основною передумовою погіршення фінрезультатів банків та фіксації збитків є збільшення витрат на формування резервів, до якого у червні закликав НБУ. З огляду на погіршення макроекономічних умов, Нацбанк попередив банки про очікування кредитних збитків.
Що цьому передувало?
- З 3 серпня Система електронних платежів Нацбанку запрацювала в режимі 23/7. Відтепер система доступна для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень.
- У НБУ пояснили, чому вирішили зберегти облікову ставку на рівні 6%.