У Білорусі для працівників підприємств, які оголосили страйк, зібрали допомогу в розмірі понад $1,1 млн та ще $2,6 млн – для потерпілих від дій силовиків, пише Finance.tut.by.

«Для працівників підприємств, що страйкують, які можуть фінансово постраждати через невихід на роботу, зібрали допомогу більш ніж на 1,1 млн доларів. Пожертви зробили понад 21 000 осіб. У число перших підприємств, працівники яких отримають фінансову підтримку від небайдужих людей і організацій, потрапили МТЗ, МЗКТ і «Гродно Азот», – йдеться в повідомленні.

Один з ініціаторів збору коштів активіст Андрій Стрижак повідомив у фейсбуці, що національний страйковий комітет виділяє по 100 000 доларів таким підприємствам як МТЗ, МЗКТ і «Гродно Азот».

Також триває збір коштів для жертв репресій, зазначає видання. Для тих, хто постраждав від насильства з боку силовиків, зібрали вже понад 2,6 млн доларів. Загалом на допомогу страйкарям і постраждалим від репресій зібрали понад 3,7 млн доларів.

Що цьому передувало?

  • БелАЗ, МАЗ та інші: У Мінську та інших містах Білорусі почалися стихійні мітинги на підприємствах.
  • Відключення інтернету на три дні в Білорусі коштувало країні понад 100 млн доларів.