Національний банк України зазвав найприбутковіші та найзбитковіші банки торік. Так, державний «ПриватБанк» знову став найприбутковішим — він сформував 61% усього прибутку. А найбільш збитковим банком виявився державний «Укрексімбанк».
За 12 місяців року «ПриватБанк» отримав 25,3 млрд гривень чистого прибутку, а «Укрексімбанк» — мінус 5,59 млрд гривень, свідчать дані Нацбанку. Зазначається, що з 73-х платоспроможних банків 65 банків були прибутковими, отримавши чистий прибуток у розмірі 47,7 млрд гривень. Це перекрило збитки восьми банків на загальну суму 6,4 млрд гривень.
Десятку найприбутковіших банків очолили:
- «ПриватБанк» (25,3 млрд грн);
- «Райффайзен Банк Аваль» (4,1 млрд грн);
- «Ощадбанк» (2,8 млрд грн);
- «ПУМБ» (2,6 млрд грн);
- «ОТП Банк» (1,7 млрд грн);
- «Сітібанк» (1,33 млрд грн);
- «Укрсиббанк» (1,31 млрд грн);
- «Альфа Банк» (1,2 млрд грн);
- «Сбербанк» (932,5 млн грн);
- «Креді Агріколь Банк» (927,3 млн грн).
Зазначається, що на першу п’ятірку найприбутковіших банків прийшлося 89% прибутку (36,6 млрд грн) всієї банківської системи торік.
Найзбитковішими банками минулого року стали:
- «Укрексімбанк» (5,6 млрд грн);
- «Промінвестбанк» (451,5 млн грн);
- «Правекс Банк» (184,2 млн грн);
- «БТА Банк» (98,9 млн грн);
- «Юнекс Банк» (36,6 млн грн);
- «Земельний капітал» (29,6 млн грн);
- «Український банк реконструкції та розвитку» (21,1 млн грн);
- «Альпарі Банк» (7,5 млн грн).
У 2020 році за попередньою статистикою НБУ банківський сектор отримав 41,3 млрд грн чистого прибутку. Це на 29% менше, ніж у 2019 році, коли прибутки банківської системи склали 58,4 млрд грн.