Голова Нацбанку Кирило Шевченко пропонує скасувати податок на доходи з депозитів. За всю історію незалежності України такого податку не було, розповів він в інтерв’ю для Економічної Правди.

НБУ підняв це питання в контексті того, що власники ОВДП сплачують податок 0% від процентного доходу по ним, а власники депозитів — 18%.  

«Справа в тому, що коли у нас відсоткові ставки (по депозитах) були на рівні 25%, це оподаткування доходу не було таким значущим. Сьогодні, коли дохідність за депозитами, особливо валютними, знизилася, це оподаткування має суттєвий вплив на перерозподіл фінансових ресурсів», — пояснив очільник НБУ.

За словами Шевченка, цей податок був введений у 2014 році, коли ситуація з надходженнями була «просто жахливою». Однак на сьогодні цього вже немає. Натомість є досить стала дохідна база, яка дозволяє відмінити цей податок.

Що таке податок на доходи з депозитів?

Це податок, який складається з 18% ПДФО і 1,5% військового збору.

Шевченко зазначив, що поки йде війна, то військовий збір потрібно однозначно лишати. А 18% ПДФО можна прибрати, зважаючи на те, що депозитні ставки і так низькі. Це було запропоновано Міністерству фінансів і Уряду в законі про бюджет, але не враховано. Наступного року Нацбанк планує продовжувати роботу в цьому напрямку.

Як оподатковується дохід від розміщення депозитів?

З доходу, отриманого від розміщення депозиту, зараз потрібно сплатити 19,5% податків. Податковим агентом є банк, в якому розміщено депозит. Тобто саме банк утримує та перераховує в бюджет цей податок.